גלי תמיר

מסע חייה העשיר והמגוון מעין כמותו, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, העניק לגלי תמיר כלי טיפול ייחודיים ושיטות אבחון וריפוי מובחנות. לתמיר ניסיון חיים עצום בליווי אנשים סביב מצבי קושי ומשבר דרך התפתחות אישית ורוחנית, אותה היא מובילה באמצעות כלים מגוונים ויצירתיים ומתוך תודעה המבינה לעומק את החיבור המהותי שבין הגוף והנפש.

 

תפיסת עולמה כאשה התעצבה מתוך הידע על מצבי התודעה וטכניקות המדיטציה, וכבר בגיל 20 למדה את השיטה המתקדמת של הסידהיס. מאוחר יותר ישלימו עבורה תנועות המחול ״המזרחי אותן תלמד כ״מנטרות תנועתיות״ המאפשרות להיפגש עם מצבי-תודעה מעודנים יותר בגופנפש.

 

מסלול הקריירה שלה עובר כחוט השני בין היצירה, התנועה והריפוי.

 

תמיר שימשה במשך כשני עשורים כמנהלת תחום הפרט, אותו הקימה בחברה המרכזית (קבוצת קוקה קולה) והיוותה עוגן וחוף מבטחים למאות עובדים ובני משפחתם.

 

היא למדה פסיכותרפיה-גופנית-הוליסטית ולאחר מכן יצרה מסלול ריקודי בטן מטעם מכללת וינגייט באיזור הדרום, מה שפתח  בפניה את האפשרות לעבוד עם נשים בכיוונים טיפוליים ואמנותיים. בתקופה זו גם פיתחה מודל עבודה שהוכיח את עצמו ככלי לאבחון וטיפול העושה שימוש בתנועות הגוף המזרחיות והפסיכותרפיה הגופנית.

 

בהיותה אמא טרייה למדה גלי הדרכת התפתחות תינוקות בשיטת צעד ראשון, ומצאה את הקשר בין ההתפתחות הסנסומוטורית של התינוק בשנתו הראשונה, כחלק מבניית זהות עצמית נפרדת וייחודית בעולם, לבין "מנטרות התנועה" במחול המזרחי המבוססות על הפרדות מוחלטות ומעודדות דפוסים אישיותיים מעודנים ובריאים יותר בגוף ובנפש.

 

החיבור לתנועת הגוף והבנת המשמעות העמוקה שלו, הביא את תמיר להבנת הקשר שבין תנועות האגן המעגליות והרוטטות של הגוף הנשי הרוקד לבין התנועות שבאות לידי ביטוי בציור. ההבנה שהציור עצמו הוא תנועה ממוקדת בעלת תוצאות מוחשיות, הובילה אותה להעמיק ולחקור את עולם פיענוח הציורים.

 

היא למדה את התחום, הצטרפה לסגל המדריכים של מיכל וימר והדריכה קורס פיענוח ציורי ילדים.  כעצמאית, החלה להגדיר מחדש את העקרונות המשמעותיים בהבנת אישיותו של המצייר דרך השפה הגראפית שלו. אז גם פיתחה פילוסופיה שלמה ויצרה מודל חדש לפיענוח ציורים ומבוסס על תורת הגשטאלט ותאוריות טרנספרסונליות, התואם את תפיסת עולמה ההוליסטית.  את המודל היא מלמדת בקורסים שונים שהיא מקיימת, ובאמצעותו היא גם מלווה הורים.

 

עם הזמן הבינה תמיר, כי עקרונות המודל שפיתחה לא נועדו רק לנתח ציורים. נקודת מבט רחבה יותר העידה על כך שהמודל מכיל עקרונות לחיים המאפשרים יצירת מערכת יחסים עם היקשרות בטוחה, עקרונות המשלבים חוקים רוחניים המתייחסים למצבי תודעה תומכי חיים ואושר. מודל זה משמש אותה בתהליכי הליווי השונים, ובפגישות הטיפול שהיא עורכת.

 

כיום, היא מפעילה קליניקה טיפולית בה מתנהלים קורסים שהיא מלמדת לפיענוח ציורי ילדים, מפגשי הדרכה הורית המבוססים על המודל שפיתחה, מפגשי טיפול מבוססי פסיכותרפיה גופנית, קבוצות הלומדות ריקוד מזרחי וריפוי דרך תנועה.

 

 

אשמח שנשמור על קשר

לקבלת פרטים על קורסים, סדנאות וחדשות נוספות השאירו פרטים