הגוף היוצר | הקדמה

היא חייכה אלי והדליקה קטורת הודית חריפה. הושטתי ידיי להגיש לה מטפחת לבנה וזר פרחים צהבהב. כשסיימה ללחוש דברי שבח והודיה בסנסקריט, לקחתי נשימה עמוקה ועצמתי עיניי נרגשת ונבוכה. היה זה רגע מקודש בו העניקה לי את מילת החכמה, סוד האושר הכמוס, קודש הקודשים שציפיתי לו זמן כה רב.


הייתי רק בת 12 כשקיבלתי את המנטרה שלי מחנה גליקר, מורתי למדיטציה טרנסנדטלית. אז עוד לא ידעתי כי תהא זו מתנה יקרה מפז שתלווה אותי בנתיבים הסבוכים של חיי.


המנטרה היא מילת חכמה אישית וסודית שלעולם לא תאמר בקול רם. היא טמונה עמוק בתודעה כדי שבכל רגע נתון נוכל לצלול באמצעותה פנימה, אל כוחות הריפוי השוכנים בגופנו. לימים הבנתי כי המנטרה היא מפתח לאיכות חיים מיטיבה אולם האושר הוא תהליך פראי ואינסופי רצוף כחוט השני בחוקיות אוניברסלית ברורה.


חוקי הטבע פרושים לפנינו כפרחי-בר בשדה. הם קיימים בכל היבט בחיינו. ברבות השנים קטפתי, ליקטתי ואיגדתי שמונה נתיבים אוניברסליים לחיים מיטיבים, המכילים עקרונות מזוקקים, שכל אחד מהם הוא חומר גלם בגוף היוצר…


כמו שמונה אבנים יקרות, אני אורזת כל אחד מהעקרונות בעטיפת מתנה, ומגישה לכם באהבה באמצעות כלים השלכתייים וטכניקות עשירות ומגוונות של תודעת גופנפש.


הכלים המרכזיים בהם אני משתמשת:


פסיכותרפיה גופנית:

ליווי רגשי ממוקד גוף באמצעות מגוון רחב של טכניקות גופנפש, קשיבות, התמקדות וכלים השלכתיים. תהליך זה יעיל במצבים של קושי, חרדה, משבר או מצוקה רגשית, ובפרט כשיש רצון לשהות ולהתבונן בתהליכים אישיים במעגלי החיים. המפגשים נעשים באופן אינטגרטיבי הן באמצעות שיח מעמיק והן מתוך התייחסות והקשבה מתמדת לממד הגופני. יחד נגלה מחדש את הקשר העמוק בין הגוף והנפש.


פענוח ציורים בגישה היקשרותית:

הציור הוא תהליך מרפא כשלעצמו ומעין מיקרוקוסמוס המשקף חלקים פנימיים וחיצוניים במרחב חיינו. הילד מצייר את הצרכים הפנימיים שלו, את כאביו הכמוסים, את משאלותיו העמוקות, ואת נטיות ליבו. מודל עקרונות "הגוף היוצר" מאפשר לי לזהות "איתותי היקשרות" של הילד ואת בקשות העומק שלו מאתנו ההורים באמצעות שמונה עקרונות היקשרותיים, אותם נכיר לעומק בתהליך המשותף שלנו.


אני מאמינה כי לכל משפחה יש את הדרך היחודית והנכונה לקיומה. יחד אתכם ההורים, נשתמש בציורים של הילד ולעיתים של המשפחה כולה כדי לאתר דפוסים אוטומטיים ומסרים שאינם מותאמים לכם. נחזק את כוחות הריפוי המשפחתיים שיאפשרו ליצור מציאות משפחתית נכונה ומדויקת עבורכם. ובאותה הגישה, נפגוש גם את הציורים שלכם המבוגרים.


ציירו לכם את כל מה שהגוף מבקש. "הגוף היוצר" מרחיב את התודעה ומפעיל אותה כנבואה המגשימה את עצמה. זו התפתחות שיוצרת מציאות.


ריקוד מזרחי ותודעת גופנפש לנשים:

תכונותיו היחודיות וההרמוניות של ריקוד הבטן העממי, מקנות לו איכויות טיפוליות ככלי לשינוי מצבי תודעה והתפתחות אישית בגוף ובנפש.


הריקוד המזרחי מהווה תשקיף מדויק להוויה הנשית האוניברסלית ומתאים את עצמו להוויה הנשית היחודית בכל אישה.

כל אחת יכולה לרקוד ואצל כל אישה הריקוד נראה אחרת! זה כה יפה ונפלא!


אני מזמינה אותך לחולל יחדיו אל נבכי נפשנו וגופנו תוך שימוש במנטרות תנועתיות שליקטתי מעולם המחול המזרחי.

באמצעות הגוף היוצר נכיר את האישיות התנועתית, נמוסס בעדינות קיבעונות ודפוסים רגשיים שהשתריינו בגופך (ובנפשך), אט אט נרחיב, נעדן ונעשיר את הביטוי שלך בעולמך.


מעבר לכל, הריקוד עושה טוב לנשמה ומשחרר מכבלי חשיבה- בואי ונרקוד, נשכח!

אין צורך בידע קודם.


כל זה ועוד מתכנס לחזון המרכזי שלי שמבקש לעזור לך להתבונן בכוחות הריפוי שבתוכך, אותם כוחות שינווטו אותך בנתיבים הנכונים והיחודיים לך.


יחד נגשים את מטרות העל, בינהן:

  • חיבור יום יומי בין הגוף, הנפש והתודעה.
  • לחתור באופן מתמיד לאותנטיות וחופש בחירה. 
  • לעורר את החמלה ולבנות מערכות יחסים עם היקשרות בטוחה.
  • לשמור על טעם החיים, חדוות היצירה ומשמעות העצמי בעולם.
  • להתמזג עם הסביבה הטבעית ולחיות בנוכחות קיומית מוגשמת ומלאה.  

יחד נצעד דרך שמונה נתיבים אוניברסליים כדי לאתר ולפענח את מקורות האושר בתוכך. לא נפחד לגעת בפחדים, בכאבים, בצלקות כואבות ובפצעים שותתים. לזה אני קוראת: לגעת בחיים! 


קראו אודות עקרונות המודל..


נעים להכיר

גלי תמיר

גלי תמיר

''בתוך כאוס החיים אני נוטעת ומטפחת את גינתי הקטנה. מנסה לחבר שורשים מחדש, להתנחם במנעמיה של אמא אדמה, לבנות את ביתי על קרקע בטוחה.

 

לא ביקשתי סתם גינה, ביקשתי בוסתן. התנאים של בוסתן מאוד ברורים ועליהם אני מקפידה: בגינתי אשתול ואזרע רק מה שמניב דבר מאכל: עצי פרי, שתילי ירקות ושיחי תבלין. ואם לא יניב דבר מאכל אז שיהיה ריחני: כי אז יפיץ אבקה ויזמין את יונקי הצוף לעלוז סביבו. ואם אינו ריחני אז שיהיה ססגוני כדי שיפתיע כל בוקר מחדש ויחמם את ליבנו בצבעים מרהיבים.

 

אישה מחוברת וחושנית עם נפש פראית רואה את נפשה משתקפת בגינתה. כוחות של ריפוי מתחזקים בה, כי בטבע, פראי ככל שיהיה יש חכמה מארגנת ומשקיטה.

 

כך לעיתים, בתוך סבך העצים, בין ענפי שיח פרועים, בכאוס המוחלט הזה של הטבע, מגיחה צופית בעליצותה ומציתה ניצוץ של שמחה. לעיתים תקווה"

 

אפשר למצוא אותי גם כאן

אשמח שנשמור על קשר

לקבלת פרטים על קורסים, סדנאות וחדשות נוספות השאירו פרטים