הגוף היוצר | עקרונות המודל

עקרונות ״הגוף היוצר״ התהוו והתגבשו בתוכי לאחר שנים של עבודה רגשית ותודעת גופנפש עם אוכלוסיות מגוונות של נשים, גברים ומשפחות, ולא פחות מכך מלווים אותי ברבדים השונים בחיי האישיים. זהו מודל אקלקטי המושפע מזרמים שונים בתחום הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה. בינהם:

 

הזרם הטרנספרסונלי: מודל חוקי טבע המהווים נתיבים לעידון והרחבת התודעה.

 

הזרם האקזיסטנציאליסטי-הומניסטי: מודל נתיבים לחיים אותנטיים בחיפוש אחר משמעות, מתוך שאיפה למימוש עצמי ואינדיבידואציה.

 

תאוריות היקשרות: מודל עקרונות היקשרותיים הנגזרים מאותם חוקי טבע אוניברסליים. טיפוח היקשרות בטוחה במערכות היחסים הבוגרות בחיינו (כולל עם עצמנו), מהווה כלי להחלמה מדפוסים של חרדה, ומאפשר התפתחות אישית, העצמה, הגשמה ואיכות חיים מיטיבה.

 

גישות בפסיכותרפיה ממוקדת גוף: טכניקות עבודת גופנפש המאפשרות לחזור לזיכרונות גופניים פרה-מילוליים, להתבונן במבנים אישיותיים שהתבצרו לשריון-גופני, המהווים כר לאבחון וזיהוי אזורי-הקונפליקט בגוף ובחיים.

 

עקרונות ׳הגוף היוצר׳, אותם פיתחתי בהשראת כל אלה, עוברים דרך שמונה נתיבים אוניברסליים:

 

  1. נתיב הפוטנציאל המוחלט – נתיב זה מתבסס על ההנחה כי אנו ברייה של הטבע והחוקיות האוניברסלית שבו קיימת גם בתוכנו.
  2. נתיב הבחירה – התודעה הטהורה שלנו מבקשת כי כל בחירה בחיינו תשאף להיות בעלת אלמנט "תומך-חיים" (SATTVA בסנסקריט). נתיב זה מציע להיות בקשר עם המנגנון בתוכך שיאפשר לך להגיע לבחירות ספונטניות נכונות באמצעות ההקשבה לגוף.
  3. נתיב הנתינה והקבלה – כשאת רוצה משהו, תני אותו!  האם את חווה את הנדיבות הזאת קיימת בתוכך ועבורך?
  4. נתיב התשוקה והכוונה – כאשר הנך רוצה דבר מה – היי אותו! תהליך מיוחד זה פורט על מיתרים עדינים של הזדהות והפנמה ועם זאת שמירה על הגרעין העצמי היחודי.
  5. נתיב המאמץ המזערי – עקרון זה מדבר על גמישות ואי התנגדות. כאשר הכוונה שלנו היא ״תומכת חיים״ ומדויקת לנטיות לבנו הטובות, כל רעיון קלוש שלנו – יגיע לגילוי גשמי בלא מאמץ.
  6. נתיב חוסר השלמות – תודעתנו בנויה כך שדווקא הסדקים, הפגמים והחלקים המנוגדים בתוכנו יוצרים את העצמי המשמעותי והשלם. כאשר נחשוף בתוכנו פגם שמפריע, מכער ומכאיב – נאסוף אותו ונעשה ממנו אמנות!  החיבור אל חדוות היצירה במגע עם הצללים המפחידים והמכוערים בתוכך יובילו, ללא כחל וסרק, למקום שלם ובעל משמעות ולעיתים יתגלה כי זהו יעודך.
  7. נתיב הקשיבות ואי ההיאחזות – נתיב זה מאפשר לתודעה להיפתח ליצירתיות האינסופית שבטבע, להיות ערים לכלל האפשרויות בתוכנו ומחוצה לנו. מתוך התבוננות תמימה וסקרנית, תהליך זה מתבסס על היכולת שלנו לסמוך על הכוחות האוניברסליים בתוכנו.
  8. נתיב מימוש העצמי, ההגשמה והאחדות – נתיב ההגשמה סוגר מעגל עם נתיב הפוטנציאל, שעמו התחלנו את המסע שלנו, ומכיל את המסלול המלא של מודל עקרונות ״הגוף היוצר״ בידיעה כי לכל דבר יש סיבה ותכלית, שנועדו להגשמה מלאה ואחדות עם התודעה הכוללת.

את עקרונות ההיקשרות נוכל לגלות יחד באמצעות תנועת הגוף, בציור, בריקוד ובשיח מרפא על החיים.

 

אני מזמינה אותך לצאת יחד איתי אל המסע, בדיוק בקצב שהיית רוצה, לפרטים נוספים הקליקי כאן.

 

 

 

נעים להכיר

גלי תמיר

גלי תמיר

''בתוך כאוס החיים אני נוטעת ומטפחת את גינתי הקטנה. מנסה לחבר שורשים מחדש, להתנחם במנעמיה של אמא אדמה, לבנות את ביתי על קרקע בטוחה.

 

לא ביקשתי סתם גינה, ביקשתי בוסתן. התנאים של בוסתן מאוד ברורים ועליהם אני מקפידה: בגינתי אשתול ואזרע רק מה שמניב דבר מאכל: עצי פרי, שתילי ירקות ושיחי תבלין. ואם לא יניב דבר מאכל אז שיהיה ריחני: כי אז יפיץ אבקה ויזמין את יונקי הצוף לעלוז סביבו. ואם אינו ריחני אז שיהיה ססגוני כדי שיפתיע כל בוקר מחדש ויחמם את ליבנו בצבעים מרהיבים.

 

אישה מחוברת וחושנית עם נפש פראית רואה את נפשה משתקפת בגינתה. כוחות של ריפוי מתחזקים בה, כי בטבע, פראי ככל שיהיה יש חכמה מארגנת ומשקיטה.

 

כך לעיתים, בתוך סבך העצים, בין ענפי שיח פרועים, בכאוס המוחלט הזה של הטבע, מגיחה צופית בעליצותה ומציתה ניצוץ של שמחה. לעיתים תקווה"

 

אפשר למצוא אותי גם כאן

אשמח שנשמור על קשר

לקבלת פרטים על קורסים, סדנאות וחדשות נוספות השאירו פרטים