מדריך מקצועי לזיהוי מצוקות בציורי ילדים

שנים רבות ליוויתי אנשים ומשפחות, מאוכלוסיות מגוונות, בעקבות מצבי משבר ומצוקה בחייהם, כשייסדתי וניהלתי את תחום הפרט בקבוצת CBC.

 

במקביל הובלתי קבוצות נשים, בכל הגילאים, במרכז הארץ ובדרום, באמצעות מחול מזרחי ופסיכותרפיה גופנית. 

 

בשנים האחרונות אני מלווה נשים והורים, במעגלי החיים השונים, בשילוב פענוח ציורים וטכניקות גופנפש. 

 

בהכשרתי אני פסיכותרפיסטית גופנית, מדריכת הורים, מפענחת ציורים, מדריכת התפתחות תינוקות, רקדנית ומורה למחול מזרחי. 

 

פיתחתי את מודל "עקרונות הגוף היוצר" הכולל שמונה עקרונות אוניברסליים לחיים מיטיבים, המשמשים אותי בפענוח ציורים וניתוח דפוסי אישיות תנועתיים. 

 

אני אמא לאניס וגוני שמהווים מקור השראה משמעותי ביצירתי היום-יומית, במסע ההתפתחות האינסופי שלי, כאדם וכאישה אשר פנים רבות לה. 

 

הורות לתפיסתי, היא בין היתר מפגש עם החלקים האפלים ביותר בתוכנו, ודווקא לכן מהווה הזדמנות לתהליכי ריפוי עמוקים ולהתפתחות מתמדת. 

 

במדריך הנוכחי אגלה לך מעט מסודות הפענוח, לאיתור סימנים ראשוניים של פחדים ומצוקה בציורי ילדים, אשר תמיד מתכתבים עם פצעים בתוכנו- ההורים. לא סתם בחרתי לכנות זאת "מודל הנ"ה הפצ"ע". 

 

מודל זה הוא נגזרת קטנה ממודל עקרונות הגוף היוצר.

 

בואי תכירי. כיף שאת כאן… 

 

הניחי כאן את הפרטים המלאים שלך ומיד תקושרי לדף שממנו תוכלי להוריד את המדריך למחשבך:
 

נעים להכיר

גלי תמיר

גלי תמיר

''בתוך כאוס החיים אני נוטעת ומטפחת את גינתי הקטנה. מנסה לחבר שורשים מחדש, להתנחם במנעמיה של אמא אדמה, לבנות את ביתי על קרקע בטוחה.

 

לא ביקשתי סתם גינה, ביקשתי בוסתן. התנאים של בוסתן מאוד ברורים ועליהם אני מקפידה: בגינתי אשתול ואזרע רק מה שמניב דבר מאכל: עצי פרי, שתילי ירקות ושיחי תבלין. ואם לא יניב דבר מאכל אז שיהיה ריחני: כי אז יפיץ אבקה ויזמין את יונקי הצוף לעלוז סביבו. ואם אינו ריחני אז שיהיה ססגוני כדי שיפתיע כל בוקר מחדש ויחמם את ליבנו בצבעים מרהיבים.

 

אישה מחוברת וחושנית עם נפש פראית רואה את נפשה משתקפת בגינתה. כוחות של ריפוי מתחזקים בה, כי בטבע, פראי ככל שיהיה יש חכמה מארגנת ומשקיטה.

 

כך לעיתים, בתוך סבך העצים, בין ענפי שיח פרועים, בכאוס המוחלט הזה של הטבע, מגיחה צופית בעליצותה ומציתה ניצוץ של שמחה. לעיתים תקווה"

 

אפשר למצוא אותי גם כאן