קורס פענוח ציורים בגישה היקשרותית אינטגרטיבית - שלב ב׳

הקורס מיועד לבוגרי הקורס הבסיסי בפענוח ציורים, בגישה היקשרותית אינטגרטיבית. המטרה להעמיק ולשכלל את הכלים שרכשנו ולהכיר מודלים מתקדמים יותר, בינהם:

 

 • העמקת עקרונות הגוף היוצר בפענוח ציורים.
 • הורות כמרחב מיטיב: נלמד שתי גישות היקשרות מודרניות שיאפשרו מציאת פתרונות לקונפליקטים ביחסי הורים וילדים, תוך שימוש בפענוח ציורים.
 • שלבים התפתחותיים וביטוים בציורים בהיבט קוגניטיבי, רגשי וחברתי: גיל ינקות, הגיל הרך, גילאי הגן, בי"ס יסודי, גיל ההתבגרות.
 • תאוריות אישיות וטיפולוגיות בפענוח ציורים. כיצד לזהות טיפוסים שונים תוך אפיון מגמות בציור?
 • מודלים השלכתיים וטכניקות גופנפש, כולל: פענוח ציורי מנדלה, תרגילי מיינדפולנס וטכניקת "פוקוסינג' בשילוב פענוח ציורים (כולל ערכת קלפים מותאמת), מודל "סיפורים מרחם ולידה" בהשראת הגישה הנרטיבית, זיכרונות ילדות, קונסטלציה משפחתית, מודל הקטבים, עבודה עם דיוקן-עצמי וארכיטיפ העצמי ברוח יונג, ציור במשותף ועוד…
 • נושאים ייחודיים כגון: יצירת דיאלוג רגשי במשפחה, אחים ללא יריבות, סגנונות למידה ואינטליגנציות מרובות, ציורי תאומים, הורים גרושים ושינוי צורת משפחה, משפחות חדשות, התמודדות עם מוות ופרידה, איתור קשיים חברתיים ועוד.

   

  היקף הקורס: 

  64 שעות אקדמיות (סמסטריאלי, 16 פגישות).

  בסיומו מקבלים תעודת גמר.

   

  מועדי הקורס: 

  מסלול לימודי בוקר, ימי חמישי בין השעות 10:00-13:00.

  מסלול לימודי ערב,  ימי חמישי בין השעות 16:00-19:00.

   

  לפרטים נוספים את מוזמנת להשאיר פרטים ממש כאן ואצור איתך קשר בהקדם.

   

נעים להכיר

גלי תמיר

גלי תמיר

''בתוך כאוס החיים אני נוטעת ומטפחת את גינתי הקטנה. מנסה לחבר שורשים מחדש, להתנחם במנעמיה של אמא אדמה, לבנות את ביתי על קרקע בטוחה.

 

לא ביקשתי סתם גינה, ביקשתי בוסתן. התנאים של בוסתן מאוד ברורים ועליהם אני מקפידה: בגינתי אשתול ואזרע רק מה שמניב דבר מאכל: עצי פרי, שתילי ירקות ושיחי תבלין. ואם לא יניב דבר מאכל אז שיהיה ריחני: כי אז יפיץ אבקה ויזמין את יונקי הצוף לעלוז סביבו. ואם אינו ריחני אז שיהיה ססגוני כדי שיפתיע כל בוקר מחדש ויחמם את ליבנו בצבעים מרהיבים.

 

אישה מחוברת וחושנית עם נפש פראית רואה את נפשה משתקפת בגינתה. כוחות של ריפוי מתחזקים בה, כי בטבע, פראי ככל שיהיה יש חכמה מארגנת ומשקיטה.

 

כך לעיתים, בתוך סבך העצים, בין ענפי שיח פרועים, בכאוס המוחלט הזה של הטבע, מגיחה צופית בעליצותה ומציתה ניצוץ של שמחה. לעיתים תקווה"

 

אפשר למצוא אותי גם כאן

אשמח שנשמור על קשר

לקבלת פרטים על קורסים, סדנאות וחדשות נוספות השאירו פרטים